Amikor az életed romokban hever...
Hanna élete egy jó hosszúidőre darabokra hullott. Éjszakánként rettegve ébredt, szíve vadul kalapált, és úgy érezte, mintha egy, a torkát szorító kéz nem engedné lélegezni.
Pánikrohamok – ez volt az a rémálom, amellyel szembe kellett néznie. Legalábbis ezt ő maga így gondolta.
Hihetetlenül gyorsan kiderült, hogy a rohamok valójában nem mások, mint a hatalmas stressz megnyilvánulásai. Egy olyan stresszé, amely átszőtte Hanna mindennapjait, s ezzel rontva meg az éjszakáit is.
Házasságának tíz éve alatt Hanna egy olyan férj mellett élt, aki nem vállalta a felelősséget, és nem alkotott saját véleményt sem. Bármit kérdezett, bármibe is kezdett, ha a férjét kérdezte, neki aztán minden mindegy volt.

Hanna nem hiába érezte magát magányosnak ebben a kapcsolatban, és szinte teljesen kimerült. Férje jól keresett ugyan, de szinte semmiben sem tudott rá számítani: legyen az egy bevásárlás vagy egy lakásfelújítás: egyedül intézett mindent, és a gyerekekkel is leginkább csak ő foglalkozott.
Az egyetlen vigasza a munkahelye volt, ahol imádott dolgozni, ahol emberek között volt, és érezte, hogy annak, amit csinál, annak bizony célja és eredménye is van, nemcsak egy pénzkereseti lehetőség. Itt jó kapcsolatban állt egy tőle ugyan idősebb kollégával, Péterrel, s a magányos hónapok során mély barátságot alakított ki.
Péter szintén egy elhidegült kapcsolatban élt, és a számtalan beszélgetésük során közel kerültek egymáshoz. Nem akart új egyikük sem új kapcsolatot, de az érzelmek végül utat törtek egymás felé.

Az új kezdet és a családi konfliktusok hegyekben viharfelhők között...
Hanna végül úgy döntött, hogy őszinte lesz férjével, mindent elmond neki mielőtt megcsalná, és elköltözött a közös otthonukból.
Péter is ugyanezt tette.
Hanna a szülői házba költözött vissza két gyermekével, de itt újabb problémák vártak rá. Szülei nem fogadták el döntését és Pétert még csak látni sem akarták.. A mindennapok állandó vádaskodásokkal és bűnbakkereséssel teltek, miközben Hanna folyamatosan szülei haragjával szembesült. Szülei eltiltották őt Pétertől, s minden igyekezetükkel azon voltak, hogy a házaspár kibékülön. Ennek érdekében mindent bevetettek, manipulálták és érzelmileg is befolyásolták őt.
Jópár dologra fény derült a családi közegben, többek között az is, hogy egy nőnek a gyerekei a legfontosabbak, ezért mindenképpen klasszikus családban kell őket felnevelni, még akkor is, ha a kapcsolat az anya és az apa között már régen nem működik.

Egy zsák probléma és a megoldás kulcsa
Hanna így került hozzám, egy zsák problémával a vállán, s még a hátára is került.
Az első találkozásunkon egy megtört, kétségbeesett nőt láttam, aki reménytelennek érezte a jelenlegi élethelyzetét.
Coachként az volt a feladatom, hogy empatikusan meghallgassam Hannát, és elkísérjem őt a saját megoldása felé. Fontos volt, hogy ne azonosuljak a problémáival, hiszen így tudtam kívülállóként segíteni őt.
Első lépésként segítettem Hannának felismerni, hogy a pánikrohamai a hatalmas stressz következményei voltak. Hihetetlen élmény volt, hogy ezek az első találkozásunk után teljesen elmúltak, hiszen felismerte a különbséget a félelem és az aggodalom között.
Közösen dolgoztunk azon, hogy megtaláljuk a stressz forrásait, és stratégiákat alakítsunk ki annak kezelésére.
Hanna megtanulta, hogyan álljon ki a döntései mellett, és hogyan érvényesítse saját akaratát. Emellett megtanulta azt is, hogyan adjon hatékonyan visszajelzéseket, hogy azzal ne sértsen, mégis célt érjen.
Legnagyobb probléma itt éppen az volt, hogy a szülői házban újra gyerekként kezelték őt, amire eleinte nem tudott miként reagálni, így tulajdonképpen újra a szülei kicsi lánya lett.
Péter türelmes volt vele, ami nagy segítséget jelentett számára. Támogatta Hannát abban, hogy megerősítse önbizalmát és megtalálja a belső békéjét. Hanna fokozatosan kezdte visszanyerni önmagát, és egyre jobban megértette, hogy a saját boldogsága és mentális egészsége érdekében szükséges kiállnia önmagáért.

A család elfogadása és Hanna saját megoldása
A coaching folyamat során Hanna megtanulta, hogyan kommunikáljon hatékonyabban szüleivel. Lépésről lépésre sikerült elérnie, hogy szülei elfogadják döntéseit, még ha nem is könnyen. A folyamatos türelmes és kitartó munka végül meghozta gyümölcsét: Hanna megtalálta a békét saját életében, és újraépítette kapcsolatát szüleivel.
Hanna története tanulságos példája annak, hogy a coaching hogyan segíthet a nehéz élethelyzetek megoldásában. Egy coach nem azért van, hogy mindenben egyetértsen a klienssel, hanem hogy empatikusan meghallgassa, támogassa, és elkísérje őt a saját megoldása felé. A coach szerepe abban rejlik, hogy segítse a klienst önmaga felfedezésében, erősségeinek felismerésében és azok kihasználásában.

A boldogabb jövő felé
Hanna most már tudja, hogyan kezelje a stresszt, hogyan érvényesítse saját akaratát, és hogyan álljon ki önmagáért. A coaching segítségével sikerült kiutat találnia a problémáiból, és új alapokra helyeznie életét. Hanna története inspiráló példa arra, hogy a legnehezebb helyzetekből is van kiút, ha van bátorságunk szembenézni velük, és tudunk segítséget kérni.
Ha te is úgy érzed, hogy életed egy zsák problémával van tele, ne habozz segítséget kérni. A coaching lehetőséget ad arra, hogy megtaláld a saját megoldásaidat, és újraépítsd életedet egy boldogabb és kiegyensúlyozottabb jövő felé. Hanna története bizonyítja, hogy a legnagyobb kihívások is legyőzhetők, ha van bátorságunk szembenézni velük, és a megfelelő támogatást kérni.
Nincsen megfelelő alkalom, csak alkalom van. Minél előbb kezded el a munkát magadon, annál hamarabb találod meg a saját megoldásodat.
Foglalj egy ingyenes időpontot még ma!
Várlak! Zsuzsa