Először is szeretnék megköszönni minden kitöltést, ami a kérdőív kapcsán beérkezett a verbális bántalmazás kérdését boncolgatva, mely bevallom, kicsit felborzolta a kedélyeket, hogy tulajdonképpen mi is a verbális, azaz a szavakkal történő bántalmazás, mit is teszünk ilyenkor, vagy éppen mit tehetnénk.

Kis statisztika legyen rögtön bevezetőként: 

A felmérés verbális bántalmazás témakörben kérdőívemet eddig 109-en töltötték ki.

Ebben a blogban az első kérdésre adott válaszokat elemzem.

Az első kérdésre, miszerint:

Van-e a környezetedben valaki, aki téged szavak szintjén bántalmaz?

igen választ 59-en adtak, ez az eddigi válaszadók 54%-a, igen magas szám
ritkán választ 48-an adtak, ez az eddigi válaszadók 44%-a, igen magas szám
soha választ 2-en adtak, ami az eddigi válaszadók kb. 2%-a, döbbenetesen alacsony szám

A felmérésem a Hogyan ismerd fel a verbális bántalmazói kapcsolatot? online tanfolyamomhoz kapcsolódik.

Nem véletlenül készült ez a tanfolyamom. 

Csak pár  hozzászólást idézek, amit Ti írtatok:

"öröm látni , hogy ezzel a témával foglalkozol. Magán életben, munkahelyeken is gyakori jelenség ami mentálisan érzelmileg az emberre nincs jó hatással"

"Magyarországon még a megoldás gyerekcipőben jár"

"Sokan bele sem gondolnak, hogy a lélek sebei nem làthatóak szemmel."

Ti írtátok, én pedig válaszolok nektek.

Szükség van arra, hogy felismerjük ha magunk elszenvedői vagyunk az verbális bántalmazásnak, vagy akár mi vagyunk a bántalmazottak, vagy egyáltalán megértsük, hogy milyen helyzetek tartozhatnak a verbális bántalmazás témakörbe.

A kérdőív mindösszesen 11 kérdést tartalmaz, amelynek során nemcsak kérdezek, hanem igyekszem rávilágítani is a kitöltőt, hogy felismerje azt is, ha ő maga az, aki bántalmazó.

Annyit mindenképpen el kell mondanom, hogy ha nem a megfelelő, erőszakmentes kommunikációt alkalmazod, akkor nagyon hamar lehetsz te magad is az, aki bántalmazol, hiszen oly sokszor előfordul az, hogy akár valakinek a kinézetét szóljuk le, a modorát, akár az egész személyét, vagy éppen megcímkézzük a másikat különböző jelzőkkel, ami nagyon sértő lehet a másikra nézve, s ettől akár az énképe vagy az önbizalma, önértékelése is sérülhet.

Itt még meg sem említettem azt, hogy a kedve, a hangulata, akár az egész napja elromlik, és ez a jobbik eset,  hiszen a folyamatos cukkolások bizony akár a depresszióhoz, az elszigeteltséghez is vezethetnek.

Rengeteg kitöltés érkezett, a legtöbb névtelenül, így arra gondoltam, hogy indítok egy anonim válaszsorozatot, hiszen olyan hozzászólások érkeztek, amelyekre úgy gondolom érdemes és kell is időt szánnom, hogy akár így adjak valamilyen útmutatást, hogy merre lehet elindulni, mit lehet csinálni, vagy éppen hogyan lehet elkerülni ezeket a szituációkat.

Minden bejegyzésben lesznek olyan megosztott gondolatok, amelyek a kitöltőktől érkeztek, ezekre tehát igyekszem majd mindenképpen célirányosan válaszolni, csoportokba szedve az egyes témaköröket.

A legtöbb szavakkal történő bántalmazás családon és párkapcsolaton belül történik a kitöltések alapján.

Egy nagyon fontos dolog, amit meg kell még osztanom veled: sok esteben nem mondjuk el azt, hogy mi az, ami bánt, és azt sem, hogy minek örülnénk, vagy éppen mit és hogyan is szeretnénk, mert NEM kommunikálunk, vagy amit mondunk, az hiányos, mert nem fogalmazunk tisztán és érthetően, s emiatt sok esetben kerülünk bele játszmákba is.

Az otthonról és az iskoláinkból hozott kommunikáció nem tanult kommunikáció, hanem kapott minta, amelyek mentén beszélünk, s ez bizony nem az erőszakmentes, vagy az önérvényesítő. Legtöbb esetben a passzív vagy az agresszív formáját vesszük elő, vagy éppen a passzív-agresszívet, amely viszont nem a kettő keveréke, hanem talán a legveszélyesebb.

Ennek kapcsán egy olyan elhatározásra jutottam, amiről úgy gondoltam már nem lesz ilyen az oldalon: ismét kinyitom az online tanterem kapuját március 20.-a és 24.-e között, mindössze három napig az összes kommunikációs tanfolyamomra egységesen 30% kedvezménnyel a TANULJVELEM kuponnal.

A Hogyan ismerd fel a verbális bántalmazói kapcsolatot tanfolyamot elérheted kedvezményesen több féle csomagban is,  akár feldolgozó vagy utánkövető módon is, amikor személyesen velem dolgozhatsz a problémádon.

Ha szeretnél erről beszélni velem, nyugodtan foglalj egy ingyenes konzultációt, lehetőleg keddi vagy pénteki napokra, s ha nem találsz, írj nyugodtan, keresünk egyet, ami mindkettőnk számára megfelelő.

A tanfolyamokról és a csomagokról egyenként bővebben is olvashatsz:

Lépj velem szintet a kommunikációdban!

Az aranykulcs a kommunikációdhoz!

Kommunikációs játszmáink

Hogyan ismerd fel a verbális bántalmazói kapcsolatot?

A kommunikáció az egyik legfontosabb eszközünk a kapcsolataink építésére vagy éppen rombolására. Ha én változtatok a kommunikációmon, azt más észreveszi, és a sajátja is változhat egy idő után. És ha egy általam elfogadott feltevést is megoszthatok veled, mert jó, ha tudod:

" A  kommunikáció azt jelenti, amit eredményezett." - NLP előfeltevés

Téged elgondolkodtat-e a mondat tartalma?

Szeretettel üdvözöllek: Zsuzsa

Molnár Zsuzsa ev.   Életvezetési tanácsadó, life, párkapcsolati és rendszer coach, mérnök „Ahol nagyszerű győzelmek születnek!” Csoportom Időpontfoglalás | Interaktív tanfolyamaim
{"email":"Érvénytelen email cím","url":"Érvénytelen weboldal URL","required":"Egy kötelező mező üres"}
>