Talán azt gondolod, hogy ma már a verbális bántalmazás ritka dolog, hiszen egyre többet foglalkozunk önismerettel, fejlődünk a kommunikációnkban, így ez egyre kevésbé jellemző a mai világunkban.

Meg kell cáfolnom -most talán éppen magamat- mivel egyre több megkeresés érkezik éppen szavakkal történő bántalmazás kapcsán a saját vállalkozásomban.

Nagyon sok esetben csak azt veszi észre a bántalmazott, hogy kiközösítik a munkahelyén, vagy éppen élcelődnek vele, ami számára sértő vagy bántó, esetleg olyan megcímkézés történik, akár a kinézetére, a megjelenésére, ami szintén megalázó lehet, s hidd el, nagyon sokan ezt tűrik, magukban tartják, ahelyett, hogy ezt valamilyen szinten kezelnék.

Talán te is így vagy ezzel.
Talán kezelni tudod, vagy mégsem.
Talán tudod mit kell tenned, talán mégsem.

Talán te is bántalmazott vagy, vagy éppen bántalmazó, ha ennek még tudatában sem vagy teljesen, csak a rossz érzés, az aggodalom, a frusztráció és a szorongás az, amit te vagy a másik fél érez.

A munkahelyen is megtörténik ez, habár egyre több helyen van már coaching szemléletű vezetés, van erre leírás is, hogy a kommunikációban mi a megengedett, és mi az, ami már nem, mégis nap mint nap történnek ilyen esetek.

Akár a főnök az, aki nagyon mereven és kritikusan áll a beosztottakhoz, akár két beosztott között vannak elég keményen jelen a súrlódások, amelyeket nem merünk felvállalni, talán azért, mert attól tartunk, hogy ennek olyan beláthatatlan következményei lesznek, amelyek negatívan ítélik meg akár a jelenlétünket is a munkahelyen.

Ezek bizony nem csak a párkapcsolatodban lehetnek jelen, ez ott bújhat meg minden kapcsolatodban is.

Szülő és felnőtt gyermek között is előfordul, ez sem ritka, és még a baráti kapcsolataink sem biztos, hogy felhőtlenek.

A verbális bántalmazás tárháza pedig nagyon bőséges.

A bántalmazás szóban sokféle módon megtörténhet, még úgy is, hogy azt észre sem vesszük, s akár úgy is, hogy mi vagyunk a bántalmazók.

Ezek lehetnek akár fenyegetések, szidalmazások, vagy éppen megcímkézések, gúnyolódások vagy éppen becsmérlések, akár gúnyneveket is használhatunk, vagy éppen valakinek a kinézetén élcelődünk, ami elmehet a durvaságig is. Az agresszivitás, vagy az effajta kommunikáció, a passzív-agresszív hátbatámadás, ezek mind- mind verbális bántalmazások lehetnek, illetve oda is vezethetnek.

Te is, én is lehetek bántalmazó, még ha azt fel sem igazán ismered.

Ha túlságosan kritikus vagy, ha bántón viselkedsz, ha cikizel másokat, vagy éppen a kinézetét bélyegzed meg,  bizony ez már bántalmazás lehet.

S minél közelebb érzed magad a másikhoz, ezek annál jobban megérintenek, annál jobban fájnak, hol neked, hol a másiknak, akinek a mondandódat címezted, vagy aki neked mondott valami bántót éppen.

Nem kell ezt elviselned, nem kell ettől szenvedned.
Van megoldás a verbális bántalmazásra is. 
Felismerheted, ha szeretnéd. Tehetsz ellene.

Erre való a programom, amit éppen erre a nem kicsi problémára állítottam össze.

Lehetsz az, aki felismeri, s az úton egyedül próbálsz elindulni a megoldás felé.

Lehetsz viszont feldolgozó, aki ezen az úton segítséggel megy a biztos megoldás felé.

Lehetsz igazi utazó, aki után is követi az eseményeket, aki a biztosnál is biztosabbra megy,  mert sem bántalmazó, sem bántalmazott nem akarsz már lenni ebben az életben.

Egy valami biztos: nem ciki az, ha tanulsz, ha fejlődsz, ha megtanulsz határokat szabni, magadért kiállni, megfelelő kommunikációval magadat önérvényesíteni.

Akár stresszkezelést tanulni, hogy meg tudj küzdeni azzal, ami már nem előre mozdít, hanem hátráltat.

Tisztán és erőszakmentesen kommunikálni, amit csak tanulni lehet, mert az iskolában sajnos ezt nem tanították sem neked, sem nekem.

Ha elindulnál ezen az úton, egy darabig szívesen elkísérlek, ha igényled.
Molnár Zsuzsa ev.   Életvezetési tanácsadó, life, párkapcsolati és rendszer coach, mérnök „Ahol nagyszerű győzelmek születnek!” CsoportomIdőpontfoglalás | Interaktív tanfolyamaim
{"email":"Érvénytelen email cím","url":"Érvénytelen weboldal URL","required":"Egy kötelező mező üres"}
>